Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
Neringa
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Neringa
Neringa įsikūrusi Kuršių nerijoje – siaurame 97 km pusiasalyje, skiriančiame Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Į Neringą galima patekti iš Lietuvos uostamiesčio Klaipėdos keltu persikėlus per Kuršių marias.

Neringos miestas įkurtas 1961 metais, kai lietuviškosios Neringos miestą sudaro keturios Kuršių nerijos gyvenvietės - Nida, Preila, Pervalka ir Juodkrantė. Gyvenvietėse vyraujanti architektūra - nendrėmis ir raudonomis čerpėmis dengtų stogi. Niekur kitur jūs nepamatysite raštais išmargintų besisukiojančių žirgelių bei vėtrungių - pagrindinio Neringos gyventojų užsiėmimo, žvejybos, iliustravimas.

Neringos mieste šiuo metu nuolat gyvena apie tris tūkstančius gyventojų.    Neringos miesto teritorija pietuose ribojasi su Rusijos Federacijai priklausančia Kaliningrado sritimi. Siena žymi išorines Europos Sąjungos ribas.
   
Kuršių nerija yra unikalus paminklas, šviesus daugiavarsis sausumos rėžis, kurio unikalumą sudaro jūros ir vėjo sukurtas reljefas, aukščiausios šiaurės Europoje smėlio kopos, marių mergelio išspaudos, atpustytos buvusio kopų miško liekanos bei dirvožemis ir nuolat vykstantys įdomūs eoliniai procesai.

Didžiausia mūsų turima vertybė, traukianti lankytojus iš viso pasaulio - Natūrali Nerijos gamtinė aplinka: Kuršių nerijoje iš viso randama apie 9000 augalų rūšių, iš kurių net 27 įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.

Prie esančio unikalumo labai prisidėjo žmogus, kuris po negailestingo miškų išnaikinimo nerijoje pats ėmėsi jų atkūrimo darbų. Atkūrimo procesas buvo ilgas ir sunkus, todėl dabartinė natūrali ir introdukuota augalija, retieji tik šiam kraštui būdingi augalai, jų bendrijos, augimvietės reikalauja ypatingos globos. Tokios pat globos reikia ir žmogaus paliktiem pėdsakam šiame krašte, nes “svarbiausias uždavinys yra išsaugoti bei propaguoti nerijos krašto kultūrą kartu su jos kūrėjais - vietos gyventojais ir su ta gamtine aplinka, kurioje ji suklestėjo, paliko savo pėdsakus.

Karo ir pokario metais išnyko nerijos čiabuviai, per kelis amžius sudarę savotišką etninę žvejų bendriją. Liko tik kopos, miškai ir ištuštėjusios žvejų gyvenvietės. Pokario metais teritorija buvo apgyvendinta ateivių iš Didžiosios Lietuvos ir iš kitų respublikų, priklausiusių tuometinei Sovietų Sąjungai.
 
Nida, Preila, Pervalka, Juodkrantė - visa Neringa - laukia Jūsų!