Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
Neringa
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Didesnė turistų teisių apsauga
Siekdamas labiau apsaugoti turistų interesus, įgyvendinti ES direktyvą „dėl kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų paketų“ ir neleisti priimti turistų teisių akivaizdžiai pažeidžiančių nuostatų, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytatuas Gapšys Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo atitinkamus pasiūlymus dėl Civilinio kodekso pataisų.

V. Gapšys siūlo įtvirtinti nuostatą, kad turistui atsisakius sutarties iki išvykimo dėl aplinkybių, už kurias jis neatsako, jam turi būti kuo greičiau grąžinti už kelionę sumokėti pinigai. Šiuo metu Seime yra užregistruotos pataisos, kurios numato, kad kelionės organizatorius ne tik neprivalo grąžinti pinigų, bet ir gali reikalauti atlyginti patirtus nuostolius. Taip pat V. Gapšio pataisose numatyta prievolė grąžinti pinigus turistui, jeigu kelionės atsisakoma dėl aplinkybių, už kurias atsako kelionės organizatorius. Be to, Civilinio kodekso pataisose numatyta, kad jeigu kelionės organizatorius atsisako sutarties dėl aplinkybių, už kurias turistas neatsako, jis privalo pasiūlyti turistui naują tokios pat ar geresnės kokybės kelionę arba kuo greičiau grąžinti už neįvykusią kelionę sumokėtus pinigus.

„Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, turistų teisės Lietuvoje yra menkai apsaugotos. Turizmo agentūros jiems faktiškai diktuoja savo sąlygas. Maža to, šiuo metu yra užregistruotos Civilinio kodekso pataisos, kurios dar labiau pablogina turistų teises ir suteikia žymiai daugiau galimybių kelionių organizatoriams. Manau, kad turime sudaryti palankias sąlygas turizmo verslo plėtrai, bet tuo pačiu turime apsaugoti ir turistų interesus“, — sako V. Gapšys.