Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
Neringa
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Rusija urbanizuos Kuršių Neriją?
Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos kelia nerimą Rusijos Federacijos planai urbanizuoti Kuršių neriją.

Masinėse informacijos priemonėse pasirodžiusi informaciją akivaizdžiai byloja, kad ir toliau vystomos idėjos urbanizuoti Rusijos Federacijai priklausančią Kuršių nerijos dalį (daugiau informacijos galima rasti http://kaliningrad.rosoez.ru/land/shema/).

Turizmo plėtrai yra išskirtos ir patvirtintos 4 teritorijos (iš viso apimančios 281 ha plotą). Planuojami kelio platinimo darbai, viešbučių ir pramoginių kompleksų statyba, infrastruktūros įrengimas. Pateiktais duomenimis, Kaliningrado turistinėje zonoje per metus turėtų poilsiauti šešiasdešimt tūkstančių turistų. Jų patogumui planuojama įrengti 1,3 tūkst. vietų viešbučiuose, restoranus, SPA centrus, pritaikyti pliažus. Statybas ketinama pradėti jau ateinančiais metais. Turistinius kompleksus statys investuotojai, o infrastruktūra (kanalizacija, vandens valymo įrenginiai, elektros linijos, kelio rekonstrukcija) bus įrengiama iš valstybės ir regiono biudžeto lėšų. 2009–2011 m. infrastruktūrai įrengti numatyta skirti 6 milijardus rublių.

Išskirtų teritorijų išplanavimo projektui jau pritarė Kaliningrado srities vadovybė. Šiuo metu rengiami dokumentai, susiję su planuojamos statybų plėtros poveikio aplinkai vertinimu, svarstymui su visuomene bus skirtas vienas mėnuo.

Rusijos aplinkosaugininkai pateikia nevienareikšmišką nuomonę, kad tokiu mastu išplėtus užstatyti leidžiamas teritorijas bus sunaikintas Kuršių nerijos kraštovaizdis, o ekspertai kels klausimą dėl pasauliniu mastu pripažinto kultūrinio kraštovaizdžio įtraukimo į pavojuje esančių objektų sąrašą. Jeigu teritorija praras UNESCO saugomos teritorijos statusą, tai ir lietuviai praras teritorijos prestižą ir jai suteikiamą užsienio turistų išskirtinį dėmesį.

Nakvynės ir poilsio paslaugų kompleksų statyba pajūryje išdarkytų Kuršių nerijai būdingą istoriškai susiklosčiusį užstatymą. Masinėse informacijos priemonėse nurodoma, kad poilsiautojai iš planuojamų „rojaus kampelių“ niekur nenorės išeiti, todėl apskritai diskutuotinas tokių uždarų kompleksų tikslingumas Kuršių nerijoje. Tokiu atveju juos galima įrengti bet kurioje kitoje vietoje.

Reaguodama į masinės informacijos priemonėse pasirodžiusią informaciją, tarnyba paprašė Užsienio reikalų ministerijos gauti oficialią informaciją dėl Rusijos Federacijos numatomos statybų plėtros Kuršių nerijos nacionaliniame parke.
Kol nevėlu, būtina imtis neatidėliotinų priemonių daryti įtaką statybų plėtrai.

2009

Alfa