Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
Palanga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Stiprinamas bendradarbiavimas su Vokietija turizmo srityje
Balandžio 17 d. ūkio ministras Dainius Kreivys ir Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Nijolė Kliokienė susitiko su Vokietijos Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos ekonomikos ministerijos Turizmo skyriaus vadovu Walter Mews, Turizmo tarybos vadovu Bernd Fischer bei Turizmo tarybos atstove spaudai Jana Sperber. Su turizmo specialistais iš Vokietijos atvyko Baltijos turizmo informacijos centro direktorius Marc Burgdorff.

Svečiai pristatė Šiaurės Vokietijos turizmo plėtros ir rinkodaros strategiją, diskutavo aktualiais turizmo plėtros bei „2-ojo Baltijos šalių turizmo forumo”, kuris vyks š.m. rugsėjo 24-25 d. Vilniuje, organizavimo klausimais.

“Vokietija – viena labiausiai keliaujančių pasaulio tautų, daug dėmesio skirianti ir vietinio, ir išvykstamojo turizmo plėtrai, rengianti įvairias studijas ir įgyvendinanti įdomius projektus,“ – sako N.Kliokienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė. – „Lietuvai, kuriančiai naują turizmo strategiją, atsižvelgiant į ekonominę padėtį ir vietinio turizmo skatinimą, pravartu susipažinti su kitų šalių sukaupta patirtimi”.

Pasak Vokietijos turizmo specialistų, 97 proc. į Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos žemę atvykstančių turistų sudaro patys vokiečiai. 2008 m. skaičiuojama 6,7 mln. vietinių turistų atvykimų. “Plėtojant turizmą svarbi strategija ir bendradarbiavimas, t.y. subjektų, turinčių įtakos turizmui, tinklas“, – pabrėžė W.Mews. – „Mūsų žemėje tokį tinklą administruoja Turizmo taryba – privati organizacija, gaunanti finansavimą iš Ekonomikos ministerijos bei narių mokesčio”.

Pastaruoju metu svarstoma, kaip pritraukti daugiau turistų iš kitų šalių – Šveicarijos, D.Britanijos, Švedijos, Danijos, Olandijos. 2009-2010 m. į turizmo sritį (viešbučių renovavimas, prieplaukų statybą, infrastruktūros plėtra, kt.) planuojama investuoti daugiau nei 250 mln. eurų. Daug dėmesio žemėje skiriama kokybės vadybai – ne tik atliekama turizmo infrastruktūros objektų klasifikacija, bet ir rengiamos turistų apklausos, ar jų lūkesčiai buvo patenkinti.

Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos žemėje, kaip ir Lietuvoje, aktuali sezoniškumo problema. Todėl sparčiai plėtojamas sveikatinimo turizmas. Įdomi vokiečių patirtis skirstant turistus, vykstančius gydytis ar palaikyti sveikatos. Daugiausiai turistų renkasi sveikatinimo paslaugas ir apsistoja viešbučiuose, kuriuose teikiamos sveikatą palaikančios procedūros, pvz., masažas. Kita dalis – vadinamieji “sveikatos” turistai – tokie, kurie visas atostogas paskiria sveikatos problemoms spręsti. Pirmųjų dviejų grupių turistai gyvena viešbučiuose ir patys moka už sveikatinimo paslaugas. Žmonės, turintys gydytojo siuntimą ir gyvenantys SPA ar reabilitacijos klinikose, vadinami SPA svečiais ir iš dalies gydosi valstybės sąskaita.

Vokietijoje daugėjant gyventojų, kuriems per 50 metų, populiarėja vaikščiojimas su lazdomis, svarstoma, kokių kitų paslaugų pasiūlyti keliaujantiems pensinio amžiaus žmonėms. Nepamirštamos ir šeimos su vaikais. Svečiai pristatė šiuo metu vykstančią “Medžių akciją”, kurios tikslas – saugoti aplinką, sodinti miškus ir gryninti orą. Gyventojai noriai perka miško sodinukus, kuriuos patys gali pasodinti.

Kitas darbinis susitikimas su Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos Ekonomikos ministerija įvyks š.m. birželio mėnesį. Tada bus surengtas ir seminaras dėl pasirengimo “Baltijos jūros turizmo forumui”.

Rūta Dirsienė

2009 balandis

kontrastai.lt