Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
Neringa
 
 
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Nuo per didelio gėrio reikia saugotis
Murziną vasarą kiekvienas netyčia išlindęs saulės spindulys atrodo kaip likimo dovana. Todėl, kai šiltuoju metu saulė ima plieksti, skubame degintis. Jei nebeištveriame Lietuvoje - skrendame į šiltuosius kraštus. Čia jau įprasta, kad būtiniausi daiktai yra kepuraitė, akiniai, mineralinio vandens buteliukas ir apsauginis kremas nuo saulės.

Negailestingai saulės spindulių veikiama oda sensta, storėja, praranda elastingumą, atsiranda kraujagyslių pakitimų, sutrinka pigmentacija. UV spinduliai provokuoja ir odos auglių atsiradimą. Didžiausias pavojus, kad odos pakenkimai ir ligos ateina nepastebimai ir nebeišnyksta. Tyrimai parodė, kad 80 proc. saulės sukeltų odos pažeidimų atsiranda iki 18 metų, o jų padariniai išryškėja po 20 ar net 30 metų. Odos vėžys dažniau užpuola tuos, kurie vaikystėje buvo nusvilę iki pūslių.

Apsauginius kremus vartojant nuo pat vaikystės, galimybė susirgti odos vėžiu sumažėja 70 proc. Ypač nerekomenduotina kaitintis saulėje vyresnio amžiaus žmonėms, nėščioms moterims, sergantiems lėtinėmis plaučių, kepenų, inkstų, onkologinėmis, širdies kraujagyslių ligomis, ūminėmis odos alergijomis ir pūline infekcija.

Dermatologai pataria kremais pasitepti kūną 15-30 minučių prieš išeinant į ryškiai saulės apšviestas vietas. Teptis reikia tolygiai ir kruopščiai, nes nepateptos vietos gali skaudžiai ir pavojingai įdegti. Kremą reikia tepti ant sausos švarios odos. Jei norite geresnės apsaugos, pakartotinai pasitepkite apsaugos priemone išėjęs iš patalpos.

Svarbi ir apsauginio kremo dozė. Vidutinio sudėjimo žmogaus odos paviršiui apsaugoti reikia apie 35 ml kremo. Tai - šeši arbatiniai šaukšteliai. Tyrimais nustatyta, kad daugelis vartotojų neteisingai dozuoja apsauginius kremus, todėl tepasiekiama tik 20-50 proc. apsaugos SPF (Sun protection factor). Rekomenduojama kremu teptis kas dvi valandas. O jei gausiai prakaituojate, dažnai maudotės ir šluostotės rankšluosčiu, teptis reikia dar dažniau. Teptis apsaugos priemones reikia prieš naudojant makiažą, priemones nuo vabzdžių.
Gydytojos komentaras

Vilniaus gydomosios kosmetikos centro gydytoja Dalia Pusvaškienė

- Nesutinku su skeptikais, kurie aiškina, kad apsauginių kremų nuo saulės reikšmė išpūsta. Saugotis būtina, bet nepamirškite, kad nei vienas kremas nuo saulės neapsaugos 100 procentų. Reikia ilgų drobinių drabužių, kepuraitės.

Kremus rinkitės pagal odos tipą. Jų yra keturi. Retos, labai baltos ir strazdanotos odos rausvaplaukiams reikėtų rinktis pačius stipriausius 50-60 SPF apsauginius kremus nuo saulės. Antrojo ir trečiojo odos tipo žmonės kremus renkasi savo nuožiūra pagal situaciją nuo 20 iki 35 SPF.  Tamsaus gymio ketvirtojo tipo žmonės pakanka 10 SPF “galingumo” kremo.

Tie, kurie atsainiai žiūri į saugojimąsi nuo saulės, po vasaros atostogų ateina pas mane. Dažniausiai klientės skundžiasi padidėjusia pigmentacija ant veido, krūtinės, pečių. Bandau padėti - yra efektyvių balinamųjų priemonių. Tačiau tai jau rimtas įspėjimas, kad reikia pagalvoti apie odos sveikatą.

"Lietuvos sveikata"